Sub Tampa
Sub Tampa
4,7 / 653 voturiSub Tâmpa te așteaptă la poalele muntelui emblematic al Brașovului, într-un cadru natural spectaculos, unde gastronomia tradițională transilvăneană se îmbină cu reinterpretări moderne. Meniul pune în valoare ingrediente locale și rețete autentice, aduse la standarde contemporane, de la preparate rustice savuroase până la deserturi rafinate. Atmosfera caldă, decorul inspirat din natură și priveliștea unică asupra Tâmpei transformă fiecare masă într-o experiență memorabilă, fie că vii pentru un prânz relaxat, o cină romantică sau o ocazie specială.
Program
- Luni - Duminică
- 12:00 - 23:00
Caracteristici
Păreri despre Sub Tampa
dezamagitor,asa zisul desert coliva 24 lei nici macar nu mirosea a nuca,cocteilul Hugo fara un gram de alcool dar taxat ca cu alcool.(.mancarea foarte buna jos palaria la bucatar.
Personal amabil si proactiv in intampinarea dorintelor consumatorilor. Curatenie, rapiditate in servire, personal impecabil.
Am apreciat amabilitatea, orientarea către client, (adică disponibilitatea pentru o bună deservire), dinamismul.
Remarcabilă calitatea bună, prospețimea și diversificarea produselor !
(Un mic minim in privința sonorizarii, care functiona bine in zona sanitară, dar lăsăm de dorit in zona deservirii ).
Mâncarea a fost delicioasă, iar locația este superbă, cu vedere la oraș. Problema a fost servirea și greșelile ulterioare; chiar și aici găsesc o scuză ținând cont ca era un singur chelner care acoperea o arie foarte mare. Ni s-a greșit comanda, apoi am așteptat 20 de minute să fie aduse preparatele comandate. Au fost și multe lucrurile lipsă din meniu - băuturi, mâncare și desert. Iar totul a culminat când ni s-a adăugat ceva în plus pe notă și ni s-a spus ca s-a adus la masa - s-a adus, dar nu era comanda corectă. Până la urmă am primit banii înapoi pentru ce a fost în plus și o reducere de 5% la toată nota.
Experiența culinară a fost f bună, dar restul a fost un dezastru. Mă voi mai gândi dacă voi mai alege acest loc.
Este o atmosferă plăcută, servirea a fost una plăcută, mâncarea bună și porții generoase, băuturile și ele au fost bune. A fost o experiență ce merita repetată.
Recomand ciolanul . Super bun . Apreciez servirea , localul . Am avut o fata care ne-a servit super profi , simpatica , adecvata sa întâmpine orice situații cu zâmbetul pe buze , mi-a plăcut cum a gestionat o situație . Datorită unor oameni de acest tip care sunt cartea de vizita a unui local, mai revii cu drag .