STRĂBUN meniu
STRĂBUN meniu
4,8 / 103 voturiSTRĂBUN, locul unde bucătăria modernă se înclină în fața gustului de odinioară!
Te invităm să descoperi un restaurant creat cu suflet, unde să te simți ca acasă, unde mâncarea să trezească emoție de nou și neașteptat, dar și de dor.
Fie că ți-e poftă de nostalgia bucatelor de altădată, fie că ești în căutarea unor experiențe gurmande moderne, te așteptăm cu drag la noi în ogradă, în camera de la șosea sau în tindă, în sala mare, în bibliotecă sau în odaia cu jucării. Oricare ți-ar fi alegerea, dintre camere sau din meniu, la final vei rosti cu inima plină: „Sărut mâna pentru masă!”
Program
- Luni - Sâmbătă
- 12:00 - 23:00
- Duminică
- 12:00 - 22:00
Caracteristici
Păreri despre STRĂBUN
Mâncarea a fost foarte bună, iar experiența per ansamblu a fost una plăcută. Un plus special pentru domnișoara care ne-a servit – foarte amabilă, atentă și profesionistă.
Singura observație pe care o am este legată de prețuri. Mi se pare destul de mult ca o simplă salată de roșii cu ceapă să coste 44 de lei, mai ales în condițiile în care meniul zilei în această locație este 39 de lei, iar multe feluri principale sunt în jur de 50 de lei. Pentru un preparat care are rolul de garnitură sau de acompaniament al felului principal, prețul pare disproporționat.
În rest, totul a fost foarte bine și acord cu plăcere 5 stele. Sper doar să existe puțin mai multă atenție la politica de preț pentru preparatele simple😊
Multumim tare mult pentru apreciere si review, ne bucuram extraordinar de mult cand cineva pleaca de la noi cu zambetul de buze si lasa farfuria goala. Legat de salata de rosii, pretul este atat de mare deoraece folosim doar roii romanesti, luate din Obor de la producatori locali, care in aceasta perioada a anului au pretul foarte mare - imediat ce vom putea sustine un pret mai scazut, promitem ca o vom face. Incercam pe cat putem sa tinem preturile sub control, in asa fel incat locatia noastra sa fie accesibila tuturor. Inca o data, multumim din suflet!
Porții generoase, mancarea delicioasa, foarte plăcuta ambienta. Preturi mai mult decât decente. Recomand și vom reveni cu drag.
Multumim, va asteptam si noi cu drag oricand!
Mancarea delicioasa, servirea super si locul de joaca foarte ok. Am apreciat ca este linistit si muzica in suridina de asemenea.
Serviciu foarte amabil, tot ce am mancat foarte bun. Desertul cu coliva reinterpretata si inghetata de leustean foarte reusit