Bucătăria.localfood
Bucătăria.localfood
4,9 / 2348 voturiLocal comfort food bistro cu ingrediente aduse din nostalgia bucătăriei oldschool, dar puse-n dishuri actuale. De la burger cu parizer pané sau grilled cheese cu ghiudem până la Hot Pleșcoi. Și multe spumante cu savoare locală, de pe la noi.
Program
- Luni
- Închis
- Marți - Duminică
- 12:30 - 23:00
Caracteristici
Păreri despre Bucătăria.localfood
M-am bucurat mult sa vad ca serviciile s-au imbunatatit si sa vad ca mancarea a ramas la fel de gustoasa si ca au mai adus mancaruri noi in meniu. Ii felicit pe owneri ca sunt receptivi si ca isi dau interesul sa faca un lucru bun.
Am fost aici cu o prietena pentru prima data si sunt placut impresionata. Prietena a vrut sa bea ceva mai dulce si i s-a recomandat o bautura pe baza de miere care i-a placut foarte mult, avea gust de socata, Miedaria. Ne-am uitat pe sticla si este produsa in Buzau. Burgerul delicios, papanasii excelenti, portiile mari(papanasii i-am impartit cu prietena, nu puteam manca doi). Personalul foarte politicos, servire promta, ne-am simtit bine.
Am comandat ostropel de pui cu piure de cartofi. Ostropelul a fost gustos, dar piureul de cartofi nu a fost fin, catifelat, ci a avut cocoloase, cartofii nefiind zdrobiti corespunzator. Textura piureului nu a fost uniforma, dar gustul piureului a fost bun. De asemenea, atunci cand am sosit la restaurant, la ora rezervarii, si am fost condusa la o masa de pe terasa de catre un ospatar, in momentul in care m-am asezat la masa, m-am asteptat sa mi se aduca si meniul, dar acel ospatar care m-a primit, s-a apucat de sters mesele de pe terasa. Eu am asteptat mirata cateva minute si vazand ca nu revine cu meniul la mine, am rugat eu o alta ospatarita sa imi aduca meniul. Pentru preturile mari ale restaurantului, cred ca piureul mergea sa fie aerat si cremos, si servirea mai atenta!