PlantEat Nou pe ialoc

0,0 / 1 vot
Vegană, Vegetariană
Strada Unirii 25, Constanța

PlantEat Nou pe ialoc

0,0 / 1 vot
Vegană, Vegetariană
Strada Unirii 25, Constanța
Rezervă o masă online

Planteat este un bistro 100% plant-based din Constanța, unde mâncarea fără produse de origine animală este standardul, nu alternativa.
Meniul reunește preparate inspirate din bucătăria internațională, gândite pentru brunch, prânz și cină, alături de deserturi și cocktailuri. Fie că vii pentru o masă relaxată, o cină cu prietenii sau o seară cu muzică și cocktailuri, spațiul se adaptează momentului, iar fiecare preparat este construit cu atenție la gust, textură și experiență.
Planteat înseamnă mâncare asumată, atmosferă actuală și evenimente care aduc oamenii împreună.

+ vezi mai mult

Vezi cum se ajunge la "PlantEat"

Program

Luni - Joi
09:00 - 21:00
Vineri - Sâmbătă
09:00 - 22:00
Duminică
09:00 - 21:00

Caracteristici

Păreri despre PlantEat

0,0 / 1 vot
Doar clienții care au rezervat o masă la "PlantEat" pot lăsa o recenzie.
Recenziile importate din alte surse au scop informativ și nu impactează scorul final.

G Gabriela
16 martie 2026 15:51 Rezervat în data de 15 martie 2026

Prima mea experienta intr-un restaurant vegan – si trebuie sa recunosc ca am venit mai mult din curiozitate, nefiind vegana. Am comandat paste ragu si cartofi prajiti cu sos, cappuccino si banana bread.
Ce pot sa spun? Pastele ragu au fost foarte bune, chiar mai bune decat unele paste ragu cu carne pe care le-am mancat in alte restaurante. Iar cartofii prajiti, cu sosul acela de „branza” deasupra… deliciosi!
Cappuccino-ul a fost foarte bun. Banana bread-ul, in schimb, mi s-a parut putin cam uscata si prea aromata pentru gustul meu.
Per total, m-am simtit foarte bine! Data viitoare cand mai trec prin Constanta, poate ajung si pentru un mic dejun. Pacat ca nu avem si in Galati asa ceva.